CONTINENT.EDUCATION
ЯК НЕ ПРОГАДАТИ ІЗ ВИБОРОМ ЗАБУДОВНИКА?
Процедура перевірки забудовника дуже складна, і не завжди покупець нерухомості без юридичної освіти може самостійно це зробити, адже копнути потрібно дуже глибоко, аби віднайти усі підводні камені. Проте якщо ретельно у всьому розібратися, то можна справитися самостійно і без профільної юридичної освіти.

Ну що, розберемося разом?


Чи є у забудовника досвід?

Найперше - перед купівлею житла ми з`ясовуємо, які об`єкти забудовник вже здав. Крім цього, треба співвіднести кількість недобудованих об`єктів (якщо вони є) та вік діяльності компанії. Якщо забудовник на ринку нерухомості працює 15 років, і за цей час встиг здати лише один чи два об`єкти - варто замислитися. І навпаки, якщо забудовник працює 3 роки, має в роботі 30 будинків, і жоден з них не здав - теж дивно. Після перевірки забудовника по цьому пункту - можемо рухатися далі.


На чиїй землі будує забудовник?

З цим питанням можемо звернутися до міської адміністрації або інших державних організацій. Або ж самостійно перевірити на сайті Державного реєстру прав власності kap.minjust.gov.ua


Чи законне будівництво?

Тут варто зрозуміти, чи є у забудовника "Дозвіл на будівельні роботи" та "Декларація про початок будівельних робіт". Якщо об`єкт введений в експлуатацію, але немає дозвільних документів - квартиру не купуємо. Сайт, на якому можна все це перевірити - dabi.gov.ua (Державна архбудінспекція)


Чи відповідає все дійсності?

Їдемо до відділу продажу, а там - із менеджером рушаймо на будівництво: звіряємо паспорт об`єкту і характеристики будинку з тим, що ми бачимо насправді. Звертаємо увагу на поверховість. Якщо дозвіл виданий на 5 поверхів, а по факту ми бачимо, як вже завершується восьмий, то однозначно матимемо проблеми з таким забудовником, адже йому буде складно ввести дане будівництво в експлуатацію.


Почитаємо?

Форуми, коментарі у соцмережах, відгуки у google, статті - не лінуємось, читаємо, робимо висновки. Будь-які негативні відгуки треба брати до уваги і намагатися перевіряти, з чим вони пов`язані.


А чи коштує воно того?

Це про співвідношення ціни та якості. Не завжди те, що дешевше, ніж у інших, буде якісне. Зазвичай під низькою ціною ховається безліч проблем: відсутність дозвільних документів, дешеві та неякісні будівельні матеріали. Тому не ведемося одразу на низьку ціну, а ретельно її перевіряємо.


Якщо за всіма цими пунктами у забудовника все добре, значить можна їхати на знайомство з ним. Хоча ні, є ще один пункт, і він, мабуть, найголовніший. Це інтуїція та власне враження. Якщо при першій зустрічі у вас виникає дискомфорт і невпевненість, то краще не нічого із цим забудовником не пов`язувати, і розглянути іншого.


Матеріал взято із книги Ксенії Будяк "Як купити квартиру або сам собі ріелтор"
Більше цікавої інформації на нашій сторінці Facebook та Instagram.
Підписуйся!
Made on
Tilda